ROK LXVII - zeszyt 1 - 2005 PDF Drukuj Email

Przemówienie śp. Jana Nowaka-Jeziorańskiego wygłoszone 6 maja 1991 r. podczas uroczystości wręczenia dyplomu doktora honoris causa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Marek S a f j a n
Odpowiedzialność odszkodowawcza z tytułu bezprawia normatywnego

Andrzej W r ó b e l
Autonomia proceduralna państw członkowskich. Zasada efektywności i zasada efektywnej ochrony sądowej w prawie Unii Europejskiej

Andrzej K i j o w s k i, Jarosław J a n k o w i a k
Model rady zakładowej na gruncie powstańczego rozporządzenia z 1 sierpnia 1944 r.

Sławomir T k a c z
O "pozytywności" i "oficjalności" prawa w teorii Leona Petrażyckiego

Łukasz P o h l
Zbieg przepisów ustawy i zbieg przestępstw - próba uporządkowania pojęć