ROK LXV - zeszyt 3 - 2003 PDF Drukuj Email

Ryszard Sowiński (UAM, Poznań)
Instytucja oszacowania podstawy opodatkowania na gruncie przepisów Ordynacji podatkowej

Rajmund Molski (Uniwersytet Szczeciński)
Kartele eksportowe w świetle prawa ochrony konkurencji

Maciej Mataczyński (UAM, Poznań)
Przepisy wymuszające swoje zastosowanie w polskim, prawie konsumenckim

Michał Strzelbicki (UAM, Poznań)
Swoboda świadczenia uslug w Unii Europejskiej

Anna Filipiak (UAM, Poznań)
Ryzyko przypadkowej utraty lub uszkodzenia towarów sprzedawanych w trakcie przewozu drogą morską

Tomasz Sokołowski (UAM, Poznań)
Powrót dziecka do rodziny bądź fakultatywne pozbawienie władzy rodzicielskiej

Marcin Jachimowicz (Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie)
Niezawiadomienie o wypadku przy pracy lub chorobie zawodowej (przestępstwo z art. 221 k.k.).

J. Jacek Sztaudynger, Marcin Sztaudynger (Uniwersytet Łódzki)
Ekonometryczne modele przestępczości

Marcin Bartkowiak (AE, Poznań)
Etyka zawodowa maklerów papierów wartościowych i doradców inwestycyjnych